Aktualności

  • Grand Prix Parkofrajdy w kolarstwie górskim

    Grand Prix Parkofrajdy w kolarstwie górskim

       Z przykrością informujemy, iż z przyczyn od nas niezależnych musimy odwołać wiosenną edycję (19 czerwca) zawodów kolarskich w Parkofrajdzie.

     

                                                                                                                                                       Sport Team STO na Bemowie

  • Zakończenie roku szkolnego

    Zakończenie roku szkolnego

    Zakończenie roku szkolnego w odbędzie się wg. następującego harmonogramu:

    24.06 (czwartek) 

    godz. 14.45 klasy 3 

    godz. 15.30 klasy 2 

    godz. 16.15 klasy 1 

    godz. 17.00 „zerówka” 

    godz. 17.15 klasy licealne 

    godz. 18.00  klasy 8 

     

    25.06 (piątek)

    godz.   8.15 klasy 4 

    godz.   9.00 klasy 5 

    godz.   9.45 klasy 6 

    godz. 10.30 klasy 7abcd 

     

    25.06 Dyżur świetlicowy dla uczniów klas 0-4  

  • „W starym kinie” – Marzenia mogą zmienić świat [PROJEKT – BIG DREAMS OF LITTLE FEET – 2014]

    „W starym kinie” – Marzenia mogą zmienić świat [PROJEKT – BIG DREAMS OF LITTLE FEET – 2014]

     

    … publikujemy archiwalne materiały filmowe Zespołu Szkół

    W ramach dzielenia się wspomnieniami postanowiliśmy przygotować dla Państwa cykl „W starym kinie”. Raz w tygodniu będziemy prezentować jeden film dotyczący wybranych wydarzeń z historii naszej Szkoły lub też dzieła stworzone przez uczniów (niekiedy ze wsparciem dorosłych).

    Jest to film stworzony w ramach międzynarodowego projektu – Big Dreams of Little Feet. W projekt wraz Zespołem Szkół STO były zaangażowane placówki z następujących krajów: Belgii, Turcji, Anglii i Szwecji.

    Nasze produkcje można znaleźć w FILMOTECE (LINK TUTAJ)  – dziale naszej strony internetowej. Filmoteka wraz z kolejnymi premierami będzie wzbogacana o kolejne produkcje, których mamy w zanadrzu ponad 300.

    A tutaj link do samego filmu.

  • „W starym kinie” – Zawody rowerowe [PARKOFRAJDA – 2016]

    „W starym kinie” – Zawody rowerowe [PARKOFRAJDA – 2016]

    … publikujemy archiwalne materiały filmowe Zespołu Szkół

    W ramach dzielenia się wspomnieniami postanowiliśmy przygotować dla Państwa cykl „W starym kinie”. Raz w tygodniu będziemy prezentować jeden film dotyczący wybranych wydarzeń z historii naszej Szkoły lub też dzieła stworzone przez uczniów (niekiedy ze wsparciem dorosłych).

    Film historyczny. Jest to wideorelacja z zawodów „Klasyk w kolarstwie górskim o Grand Prix Parkofrajdy – Tour de Górka”, które odbyły się 17.09.2016 r. Już 19.06.2021 kolejna edycja tych zawodów, na które serdecznie zapraszamy!

    Nasze produkcje można znaleźć w FILMOTECE (LINK TUTAJ)  – dziale naszej strony internetowej. Filmoteka wraz z kolejnymi premierami będzie wzbogacana o kolejne produkcje, których mamy w zanadrzu ponad 300.

    A tutaj link do samego filmu.

  • „W starym kinie” – Obchody z okazji Dnia Matki [SP 24 STO – 1993]

    „W starym kinie” – Obchody z okazji Dnia Matki [SP 24 STO – 1993]

    … publikujemy archiwalne materiały filmowe Zespołu Szkół

    W ramach dzielenia się wspomnieniami postanowiliśmy przygotować dla Państwa cykl „W starym kinie”. Raz w tygodniu będziemy prezentować jeden film dotyczący wybranych wydarzeń z historii naszej Szkoły lub też dzieła stworzone przez uczniów (niekiedy ze wsparciem dorosłych).

    Prezentujemy film historyczny, dokumentujący obchody Dnia Matki z 1993 roku.

    Nasze produkcje można znaleźć w FILMOTECE (LINK TUTAJ)  – dziale naszej strony internetowej. Filmoteka wraz z kolejnymi premierami będzie wzbogacana o kolejne produkcje, których mamy w zanadrzu ponad 300.

    A tutaj link do samego filmu.

  • Informacja Wycieczkowa 2

    Informacja Wycieczkowa 2

    W rozwinięciu najważniejsze informacje o wycieczkach klasowych w dniach 24 – 28 maja. Przewidywana godzina powrotu będzie aktualizowana na bieżąco.

    Odjazd i powrót – to samo miejsce, zaznaczone przy godzinie odjazdu.

    R – parking przy ul. Raginisa S – parking przy szkole

    24 maja (Poniedziałek)

    5a,5b,5c 8:00 R 14:00 Ogród Botaniczny UW Barbara Kamińska Potęga
    7a,7b 8:30 R 16:00 Nieborów, Arkadia Anna Klinicka Pienio
    7c,7d 8:00 R 17:00 Radom Wojciech Rynduch Pienio

    25 maja (Wtorek)

    4a,4b 8:00 R 15:30 Nieborów, Arkadia Marzena Derejko Pienio
    6a,6b 8:00 R 14:00 Ogród Botaniczny UW Bożena Walczak Potęga
    LO 1a, 2a,2b,2c 8:30 R 15.45 Radom Gabriela Momotiuk Pienio

    26 maja (Środa)

    4a,4b 8:00 R 14:00 Ogród Botaniczny UW Marzena Derejko Potęga
    6a,6b 7:45 R 16:30 Radom, Mniszew Bożena Walczak Pienio
    LO 1a, 2a,2b,2c 8:30 R 16:00 Nieborów, Arkadia Gabriela Momotiuk Pienio

    27 maja (Czwartek)

    5a,5b,5c 7.45 R 17:00 Otwock, Mniszew Barbara Kamińska Pienio
    7a, 7b 9:00 R 14:00 Radziejowice Anna Klinicka Potęga
    7c, 7d 8:00 R 16.45 Tomaszów Mazowiecki Wojciech Rynduch Pienio

    28 maja (Piątek)

    5a,5b,5c 8.30 R 15:30 Raszyn, Radziejowice Barbara Kamińska Pienio
    7a, 7b 9.00 R 15:30 Mniszew Anna Klinicka Pienio
    7c, 7d 8:00 R 14:00 Ogród Botaniczny UW Wojciech Rynduch Potęga

     

  • Informacja wycieczkowa

    Informacja wycieczkowa

    W rozwinięciu najważniejsze informacje o wycieczkach klasowych w dniach 18 – 21 maja. Przewidywana godzina powrotu będzie aktualizowana na bieżąco.

    Odjazd i powrót – to samo miejsce, zaznaczone przy godzinie odjazdu.

    R – parking przy ul. Raginisa        S – parking przy szkole

    18 maja (Wtorek)

    0,1a,1b 8.15 R 15.45 Łucznica Elżbieta Sorota POTĘGA
    (2 autokary)
    2a,2b,2c 8.30 R 15.00 Nieborów, Arkadia Mariola Michaluk PIENIO
    3a,3b,3c 8.00 R 14.00 Ogród Botaniczny Anna
    Jachna
    POTĘGA
    (2 autokary)
    5a,5b,5c 7.30 S 16.45 Tomaszów Mazowiecki Barbara Kamińska PIENIO
    7a,7b 8.30 S 15.45 Radom Anna
    Klinicka
    PIENIO
    7c,7d 8.30 S 15.00 Stara Dąbrowa Wojciech Rynduch POTĘGA

    19 maja (Środa)

    0a,1a,1b 8:15 R 16:00 Łucznica Elżbieta Borsuk POTĘGA (2 autokary)
    2a,2b,2c 7:45 R 17:00 Płock Mariola Michaluk PIENIO
    3a,3b,3c 8:30 S 15:30 Żelazowa Wola, Brochów, Kampinos Anna Jachna PIENIO (2 autokary)
    5a,5b,5c 9:00 S 14:30 Krakowskie Przedmieście Barbara Kamińska POTĘGA
    7a,7b 8:00 R 14:00 Ogród Botaniczny UW Anna Klinicka POTĘGA
    7c,7d 9:00 S 15:45 Żelazowa Wola, Sochaczew Wojciech Rynduch POTĘGA

    20 maja (Czwartek)

    0a,1a,1b 8:15 R 17:30 Łucznica Elżbieta Borsuk POTĘGA (2 autokary)
    2a,2b,2c 9:00 R 16:00 Raszyn, Radziejowice Mariola Michaluk PIENIO
    3a,3b,3c 7:45 R 17:00 Płock Anna Jachna PIENIO (2 autokary)
    4a,4b 8:45 S 16:00 Sochaczew, Granica Marzena Derejko POTĘGA
    6a,6b 9:00 R 15:00 Stara Dąbrowa Bożena Walczak POTĘGA

    21 maja (Piątek)

    2a,2b,2c 8:00 R 16:00 Kozienice Mariola Michaluk PIENIO
    3a,3b,3c 8:30 R 15:30 Raszyn, Radziejowice Anna Jachna POTĘGA (2 autokary)
    4a,4b 7:45 S 17:00 Płock Marzena Derejko PIENIO
    6a,6b 8:30 S 15:30 Sochaczew Bożena Walczak POTĘGA
    LO 1a, 2a,2b,2c 9:00 S 15:30 Mniszew Gabriela Momotiuk PIENIO

     

     

     

     

     

     

     

     

  • „W starym kinie” – Przerwa podczas prezentacji Prac Samodzielnych [1997]

    „W starym kinie” – Przerwa podczas prezentacji Prac Samodzielnych [1997]

    … publikujemy archiwalne materiały filmowe Zespołu Szkół

    W ramach dzielenia się wspomnieniami postanowiliśmy przygotować dla Państwa cykl „W starym kinie”. Raz w tygodniu będziemy prezentować jeden film dotyczący wybranych wydarzeń z historii naszej Szkoły lub też dzieła stworzone przez uczniów (niekiedy ze wsparciem dorosłych).

    Prezentujemy film historyczny, ukazujący aktywny odpoczynek uczniów podczas przerwy w prezentacjach Prac Samodzielnych w 1997 roku.

    Nasze produkcje można znaleźć w FILMOTECE (LINK TUTAJ)  – dziale naszej strony internetowej. Filmoteka wraz z kolejnymi premierami będzie wzbogacana o kolejne produkcje, których mamy w zanadrzu ponad 300.

    A tutaj link do samego filmu.

  • I Memoriał Piotra Ścieżki [24.04.2021]

    I Memoriał Piotra Ścieżki [24.04.2021]

    Była to kolejna edycja tradycyjnego w STO na Bemowie rajdu rodzinnego, po raz pierwszy … 

    … poświęcona pamięci jego wieloletniego organizatora, zmarłego przedwcześnie w październiku 2020 roku nauczyciela przyrody, geografii i WOS, Piotra Ścieżki.

    Zapraszamy do przeczytania relacji w naszej wirtualnej kronice szkolnej – link tutaj.

     

  • Nowa literatura anglojęzyczna …

    Nowa literatura anglojęzyczna …

    … w naszej bibliotece!

    Zapraszamy do naszej biblioteki by poznać smaczki nowo zakupionej i najlepszej literatury dziecięcej w wydaniu Julii Donaldson, Erica Carla, czy Micheala Rosena.
    The Very Hungry Catterpilar, Elmer i inni bohaterowie już na Was czekają 🙂

    Anna Leleń

  • Egzamin Cambridge KET, PET, FCE i CAE

    Egzamin Cambridge KET, PET, FCE i CAE

    Bardzo prosimy, aby do 10.05 (poniedziałek) dokonać opłaty za przystąpienie ucznia do egzaminu Cambridge KET, PET, FCE lub CAE.

    Pieniądze prosimy przesyłać na konto szkoły BNP Paribas Bank Polska SA
    71 1600 1286 0003 0032 0079 6001

    Ceny oraz terminy egzaminów

    KET- 14.06- 350 zł

    PET- 14.06- 370 zł

    FCE- 11.06- 625 zł

    CAE- 09.06- 645 zł

    W tytule proszę zamieścić: Imię i nazwisko ucznia, rodzaj egzaminu,
    oraz proszę napisać czy dodatkowo wykupują Państwo opcję SAFE.

    Proszę pamiętać, że opcja SAFE jest dodatkowo płatna 83 zł.

    Bardzo prosimy o terminowe wpłacenie pieniędzy.

    Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego

  • „W starym kinie” – Wideoklip z pobytu uczniów Zespołu Szkół w Turcji [2014]

    „W starym kinie” – Wideoklip z pobytu uczniów Zespołu Szkół w Turcji [2014]

    … publikujemy archiwalne materiały filmowe Zespołu Szkół

    W ramach dzielenia się wspomnieniami postanowiliśmy przygotować dla Państwa cykl „W starym kinie”. Raz w tygodniu będziemy prezentować jeden film dotyczący wybranych wydarzeń z historii naszej Szkoły lub też dzieła stworzone przez uczniów (niekiedy ze wsparciem dorosłych).

    Czas na film artystyczny. W tym przypadku jest to dzieło naszej uczennicy Hani Wyszomierskiej i dokumentuje on szkolny wyjazd do Turcji.

    Nasze produkcje można znaleźć w FILMOTECE (LINK TUTAJ)  – dziale naszej strony internetowej. Filmoteka wraz z kolejnymi premierami będzie wzbogacana o kolejne produkcje, których mamy w zanadrzu ponad 300.

    A tutaj link do samego filmu.

  • Wyniki I Memoriału Piotra Ścieżki

    Wyniki I Memoriału Piotra Ścieżki

    Oficjalne wyniki I Memoriału Piotra Ścieżki w kategorii sportowej:

    Rodziny z dziećmi do klasy 3 włącznie:

    1. Kurek/Hughes 2 godziny 34 minuty
    2. Gadomscy (Jagoda) 2 godziny 37 minut (w tym 3 minuty karne)
    3. Zarzyccy 2 godziny 50 minut (3 minuty karne)
    4. Chrzanowscy 3 godziny 7 minut
    5. Borowscy 3 godziny 18 minut (9 minut karnych)
    6. Wolany 3 godziny 36 minut
    7. Gadomscy (Kacper) 5 godzin 27 minut (9 minut karnych)

    Rodziny starsze:

    1. Wołyniak 2 godziny 34 minuty (3 minuty karne)
    2. Jędrzejczyk 2 godziny 35 minut (3 minuty karne)
    3. Marczak 3 godziny 23 minuty
    4. Ufa 3 godziny 25 minut (3 minuty karne)
    5. Pliszka/Saramak 8 godzin 52 minuty (9 minut karnych)
    6. Kończak DNF

    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział.

    Jarosław Pytlak
    Adam Kowalczyk

  • „W starym kinie” – Zielona Szkoła – gimnastyka z Panem Dyrektorem [Stara Dąbrowa -1991]

    „W starym kinie” – Zielona Szkoła – gimnastyka z Panem Dyrektorem [Stara Dąbrowa -1991]

     

    … publikujemy archiwalne materiały filmowe Zespołu Szkół

    W ramach dzielenia się wspomnieniami postanowiliśmy przygotować dla Państwa cykl „W starym kinie”. Raz w tygodniu będziemy prezentować jeden film dotyczący wybranych wydarzeń z historii naszej Szkoły lub też dzieła stworzone przez uczniów (niekiedy ze wsparciem dorosłych).

    Przyszedł czas na film historyczny – dzięki takim wspomnieniom możemy zobaczyć, jak nasi uczniowie, nauczyciele i dyrekcja zmieniali się na przestrzeni lat.

    Nasze produkcje można znaleźć w FILMOTECE (LINK TUTAJ)  – dziale naszej strony internetowej. Filmoteka wraz z kolejnymi premierami będzie wzbogacana o kolejne produkcje, których mamy w zanadrzu ponad 300.

    A tutaj link do samego filmu.

  • Konkurs „Życzenia dla Ziemi” rozstrzygnięty!

    Konkurs „Życzenia dla Ziemi” rozstrzygnięty!

    Dziś, 22 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Czy wiecie, że jest to największe święto ekologiczne obchodzone od 1970 roku? Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

    Z ogromną radością zamieszczamy listę zwycięzców naszego szkolnego konkursu oraz pięknie oprawione życzenia Uczniów dla naszej ukochanej Planety!

    Za ten apel płynący w świat, Ziemia będzie Wam na pewno wdzięczna!

    Oto lista zwycięzców:

    Klasy 0-3

    1 miejsce – Weronika Zawiślińska 3a

    2 miejsce – Ewa Gefrerer 0a

    3 miejsce – Julian Kuca 1a

    Nagroda specjalna – Alicja Kulpa 1a

    Wyróżnienia – Filip Milewski 0a, Michalina Sowa 1a, Alicja O’Connor 1a, Ula Plichta 1b, Nina Malinowska 1b, Michał Wolany 1b, Helena Makowska 3b, Michał Kopania 3c

    Klasy 4-6

    1 miejsce – Hanna Lewandowska 4a, Oliwia Gałaj 6a

    2 miejsce – Nicole Chiarini 6b

    3 miejsce – Aleksandra Kowalak 5b, Tymon Czernik 5b

    Wyróżnienia – Jan Mackowiak 4a, Anna Koźmińska 4b, Antonina Sitarska 5c, Marcin Milewski 6a

    Klasy 7-8

    1 miejsce – Julia Pakieła 7d

    Gratulujemy i bardzo dziękujemy za udział w konkursie! Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczymy Wam podczas spotkania w szkole. Mamy nadzieję, że to już niedługo!