Bookworms 2022 w kl. 1-3

W tym roku wcielamy się w wybranego bohatera lub też kilku by z aktorskim kunsztem zaprezentować monolog bądź scenkę (do 50 s.) z wybranej książki anglojęzycznej. Na zgłoszenia czekamy do 22.04. Szczegóły w załączonym regulaminie. Serdecznie zapraszamy!

Regulamin konkursu Bookworms dla klas 1-3, trzecia edycja
1. W konkursie mogą wziąć wszyscy uczniowie klas 1-3.
2. Celem konkursu jest rozbudzanie zamiłowania do czytania literatury anglojęzycznej, a także zachęcanie do twórczej aktywności.
3. Głównym zadaniem jest przeczytanie dowolnej książki w języku angielskim i zaprezentowanie jej fragmentu: w postaci odegrania scenki bądź monologu trwającego max.50 sek.
4. Baza książek anglojęzycznych: Readers i nie tylko mieści się w naszej bibliotece, ale można też skorzystać z pozycji dostępnych w bibliotekach publicznych (np. Punkt Biblioteczny nr 141).
5. Kryteria oceniania:
6. Płynność i poprawność wypowiedzi
7. Kostium/scenografia
8. Wyraz artystyczny/oryginalność
9. Występ przed komisją konkursową nastąpi 28.04, a ogłoszenie wyników 29.04. Uczniowie, którzy zdobędą trzy pierwsze miejsca zaprezentują swój fragment przed publicznością klas 1-3.
10. Zgłoszenia do konkursu przyjmują: Karolina Łukjańczuk i Anna Lis do 22 kwietnia. Prosimy o wskazanie tytułu książki i wybranego fragmentu.
11. Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom.
12. Pierwsze trzy miejsce zostaną nagrodzone książkami w języku angielskim i gadżetem niespodzianką.