„Skarby polskiej przyrody”
Wraz z Nowym Rokiem chcemy w Was na nowo rozbudzić pasję do turystycznych przygód, którą możecie realizować dzięki zbiorowej publikacji naszej szkoły pt. „Skarby polskiej przyrody”.
Oprócz książki każdy uczeń otrzymał „Pamiętnik tropiciela skarbów przyrody”, w którym piórem i obrazem, czytaj: długopisem i fotografią uwieczni odwiedzone miejsce.
Schemat działania jest bardzo prosty: wybieramy z książki interesujące nas miejsca (niektóre są nawet w Warszawie), odwiedzamy, robimy sobie fotkę na ich tle i opisujemy w pamiętniku. Za dziesięć reporterskich relacji otrzymujemy zieloną odznakę. Kolejne stopnie to odznaka niebieska, czerwona i w końcu złota, za którą otrzymujemy stypendium dyrektorskie.
Pamiętnikową dokumentację można też wykorzystać na pracę samodzielną z języka polskiego, biologii czy języka angielskiego. Już za odwiedzone 3 miejsca otrzymujemy dodatkowy punkt lub ocenę. W dobrym tonie jest też chwalenie się odwiedzonymi skarbami natury(nawet jednym). Do pani Eli Soroty (klasy 1-3) lub pani Ani Leleń (klasy 4-6) przynosimy zdjęcia, które zostaną opublikowane w szkolnej gazetce bądź zawisną w holu klas 4-6. Chętnych tropicieli przyrody w klasach starszych prosimy o kontakt z panią Małgosią Michalską J.
Za chwilę ferie zimowe. Pomyślmy czy białego szaleństwa nie można połączyć z odwiedzinami skarbów natury w okolicy miejsca pobytu lub po drodze do niego. A jeśli nawet nie planujecie dłuższego wyjazdu, warto przejrzeć książkę „Skarby polskiej przyrody” by znaleźć inspirację na krótki wypad rodzinny.