XII Dzień Ziemi na Bemowie „Czy smog to smok?”

21 kwietnia 2017 r. z okazji Dnia Ziemi odbyła się w naszej szkole i w Parku Górczewska  gra oraz festyn pod hasłem „Czy smog to smok?”. Gościliśmy 800 uczniów!

Gościliśmy 800 uczniów z okolicznych szkół i przedszkoli! Uczestnicy imprezy w formie zabaw i doświadczeń mieli okazję poznać problem smogu w mieście. Dowiedzieli się, w jaki  sposób mogą przeciwdziałać zanieczyszczeniom powietrza. To była cenna lekcja zarówno dla uczniów  klas piątych i szóstych, którzy prowadzili grę oraz dla odwiedzających ich kolegów  z klas młodszych. Do udziału w festynie zaprosiliśmy organizację Greenpeace. Wolontariusze zapoznali dzieci z działalnością organizacji oraz w ciekawy sposób przedstawili problem smogu w Polsce. Zajęcia wzbogacili atrakcyjnymi zabawami. Pracownicy Oddziału Ochrony Środowiska Straży Miejskiej  udostępnili nam mobilne laboratorium do badania jakości powietrza. Funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji użyczyli  do zwiedzania radiowóz.

Ten dzień był pełen niesamowitych atrakcji!

Elżbieta Borsuk-Sorota

04.05.2017r.